Зріз діяльності ДІФКУ за 2016-2020 роки
2020-02-20
ВІТАННЯ ЧАРІВНИМ ЖІНКАМ ІЗ СВЯТОМ ВЕСНИ
2020-03-06

WOMEN IN TECH: ЯК ЖІНКИ ЗМІНЮЮТЬ СВІТ ТЕХНОЛОГІЙ

Напередодні Жіночого свята хочеться приділити увагу ролі жінок в світових інноваційних досягненнях. Коли говорять про інноваторів в світі технологій, в першу чергу згадують видатних чоловіків. Однак, внесок жінок теж значний, без них сучасний технологічний світ був би зовсім іншим. Ось лише деякі жінки, які змінили технологічну сферу.

Ада Лавлейс – британська математик, автор опису обчислювальної машини Чарльза Беббіджа і першої програми для неї. Вона вважається першим в світі програмістом. В її честь названа мова програмування Ada.

Шеріл Сендберг – перша жінка – член ради директорів Facebook, IT-підприємниця, виконавчий директор Facebook з 2008 року.

Вірджинія Рометті – перша жінка-керівник IBM, голова ради директорів, генеральний директор компанії.

Сьюзен Войчицька – головний виконавчий директор YouTube, екс-віце-президент Google по рекламі і одна з перших співробітниць корпорації.

Урсула Бернс – екс-гендиректор Xerox, очолює раду директорів телекомунікаційної групи VEON, член ради директорів Uber.

За версією Business Insider, топ-30 венчурних капіталісток світу очолюють Карін Кляйн –  партнер в Bloomberg Beta, Джоан Вілсон – бізнес-ангел в Gotham Gal Ventures, Дебора Джексон – засновник і гендиректор Plum Alley, і Лорел Тоуб – керуючий партнер в Supernode Ventures.

В Україні жінка-партнер інвестиційного фонду – також не рідкість. Однак інвестфонду або клубу інвесторів формату “жінки для жінок” поки немає. Хоча подібні ініціативи функціонують по всьому світу.

Серед них – спільнота жінок-бізнес-ангелів в Сан-Дієго Hera Fund, яке інвестує в проекти жінок-підприємниць. Golden Seeds – фонд, який вкладає в бізнеси жінок-засновниць. IOME – інвесторських партнерство жінок-директорів з регіону Перської затоки.

Цікаво, що дослідження консалтингової компанії Boston Consulting Group виявило, що стартапи, засновані жінками, генерують більше прибутку, ніж компанії з фаундерами-чоловіками. На основі даних із 350 стартапів з акселератора MassChallenge аналітики з’ясували: жінки-засновниці більш ефективно використовують інвестиції та раніше роблять стартап прибутковим.

Тема кар’єрних можливостей для жінок стає все більш популярною. З’являються соціальні та бізнес-ініціативи, які допомагають дівчатам реалізуватися в ІТ. Ось кілька корисних проектів, які працюють в Україні.

Women Who Code – міжнародна некомерційна організація, яка прагне допомогти жінкам будувати кар’єру в технологічних сферах.

Technovation Ukraine – спільнота професіоналів, мета якого – надихнути і підтримати жінок зі сфери ІТ. Команда організовує мітапи, хакатони і лекції для дівчат, які будують кар’єру в галузі.

“Дівчата STEM” – проект, покликаний подолати гендерні стереотипи при виборі професії. Місія проекту – допомогти дівчатам повірити в свої сили і в можливість побудувати кар’єру в STEM.

Згідно з дослідженням McKinsey Global Institute, підтримка гендерної рівності в бізнесі додасть до світового ВВП 12 трлн дол. Це означає, що гендерна нерівність – не тільки соціальна проблема, це серйозний виклик для світової економіки в цілому.

Джерела:

https://www.epravda.com.ua/rus/publications/2018/10/29/642072/

https://www.womenwhocode.com/kyiv

https://fsr.org.ua/page/technovation-challenge-ukraine

https://girls-stem.org/