Стартап дня: «кабінка спокою» для зниження рівня стресу офісних працівників
2019-12-21
Україна цьогоріч є фаворитом глобальних інвесторів
2019-12-23

IBM створила акумулятор без кобальту

IBM створила акумулятор без кобальту, матеріали для якого можна добувати з морської води

В компанії заявляють, що так акумулятори є кращими за традиційні літій-іонні

IBM Research Battery Lab презентувала нову батарею, в якій відсутні важкі метали, замість них – матеріали, отримані з морської води. Це відкриття допоможе прибрати потребу у важких металах в виробництві акумуляторів та трансформувати довготермінову стійкість елементів енергетичної інфраструктури компанії, йдеться в повідомленні IBM.

Багато матеріалів для акумуляторів, включно з важкими металами, такими як нікель та кобальт, становлять величезну екологічну та гуманітарну загрозу, наголошують в компанії.

За даними IBM, нові акумулятори можуть перевершити існуючі літій-іонні батареї за ціною, часом на зарядку (менше п’яти хвилин, щоб досягти 80%), питомою потужністю та енергоефективністю. Така батарея є менш вогненебезпечною, тому її можна використовувати в літаках, електромобілях і розумних енергосистемах.

Для реалізації свого амбітного проекту за межі дослідної лабораторії, BM уклала партнерську угоду з Mercedes-Benz, постачальником електролітних батарей Central Glass і виробником батарей Sidus.
Джерело: https://www.engadget.com/…/ibm-research-ev-battery-cobalt-…/