ІННОВАЦІЙНА ЕКОНОМІКА ЯК СКЛАДОВА ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ
2020-01-02
З Різдвом Христовим!
2020-01-06

GEF і ЄБРР нададуть $ 55,8 млн. на розвиток біоенергетики в Україні

Європейський банк реконструкції і розвитку і Глобальний екологічний фонд профінансують програму підтримки розвитку біоенергетики.

Асоційований директор, заступник глави ЄББР в Україні Леся Кузьменко заявила, що програма спрямована на технології та системи зі збору, зберігання та переробки агробіомасси, На її реалізацію розраховується мобілізувати близько $ 50 млн.

Провідний інженер ЄБРР в Україні Тетяна Маркута уточнила, що загальна сума розрахованої на чотири роки програми складе $ 55,8 млн. За її словами, Глобальний екологічний фонд в рамках програми надає грантову підтримку.

Велика частина цих коштів, а саме $ 50 млн., буде направлена на кредитування біоенергетичних проектів в приватному секторі, ще $ 3,5 млн – на заохочувальні гранти. Решту коштів планується направити на інформаційну підтримку і освітні проекти в сфері біоенергетики.

“Ми подивимося на варіанти можливого стимулювання розвитку біоенергетики в рамках програми і виберемо 2-3 напрямки, які будуть найбільш вигідні Україні”, – додала провідний інженер ЄБРР в Україні.

Вона зазначила, що підтримка розрахована на компанії в сфері агро і логістики, компанії, які можуть працювати з відходами, а також ті, які виробляють і переробляють біомасу.

За словами Кузьменко, у зв’язку з ратифікацією Паризької угоди Україна поставила дуже амбітну мету – до 2030 року знизити викиди парникових газів на 40%. “Ця програма внесе свій внесок в досягнення поставленої мети.
Джерело: https://inventure.com.ua/…/gef-i-ebrr-predostavyat-dollar55…