Кілька дивних стартапів, які отримали інвестиції.
2020-01-21
22 СІЧНЯ – День Соборності!
2020-01-22

3D-біодрук: медицина майбутнього!

Одним із новітніх винаходів людства є 3D-друк, однак фахівці з медицини зайшли ще далі — відтепер друкувати органи на спеціальному принтері — реальність! Таке “диво” швидше необхідність, аніж розкіш, адже сьогодні ринок трансплантології вимагає нового підходу, коли справа йдеться про життя людини.

ЧИМ ця технологія УНІКАЛЬНА?

3D-біодрук може застосовуватись у багатьох напрямках:

⬆️ Військова сфера – технологія дозволяє відтворювати орган індивідуально для кожного пацієнта, при цьому доступ людей до його створення мінімальний, що гарантує максимальну стерильність.

⬆️ Госпіталі та фармацевтика – біодрук на принтері дозволить зекономити час і проводити випробування препаратів набагато швидше. Технологію особливо цінують онкологи: на основі тканин можна спостерігати за реакцією організму на різні види хіміотерапії або на той чи інший тип лікування у лабораторних умовах, а не на живій людині.

⬆️Пластична хірургія та косметологія

ХТО буде займатись БІОДРУКОМ і яка вартість такого задоволення?
Вже зараз у світі представлені компанії, які активно застосовують біодрук у своїй діяльності:

⬆️Organovo (Сан-Дієго, США). Займається продажем тканин печінки для фармацевтичних компаній;
⬆️Cyfuse Biomedical (Токіо, Японія). Друкує шкірні покриви та має змогу вирощувати судини для імплантації до 2 мм;
⬆️3D Bioprinting Solutions (Москва, Росія). Розробляє технологію друку органів людини методом безкаркасного друку.

Ця технологія відносно нещодавно почала застосовуватись В УКРАЇНІ, однак кожен випадок демонструє професіоналізм і готовність до нових технологій, які збільшують шанси на життя під час будь-яких загроз.

Доречі, у минулому році світ побачив перше серце із людських тканин, роздруковане на 3D-принтері. Ізраїльські вчені сподіваються, що вже через 10 років у кожній лікарні працюватиме такий принтер, а люди забудуть про очікування на органи для пересадки.
https://www.3dnatives.com/…/future-3d-bioprinting1805201741/