Українці увійшли в число переможців на Всесвітньому Хакатоні Facebook
2019-12-02
Український стартап Animal ID залучив $ 500 000 при оцінці в $5 млн
2019-12-03

3 Грудня – Всесвітній день комп’ютерної графіки (День дизайнерів і аніматорів)

Першу компанію з назвою “Evans & Sutherland” по виробництву комп’ютерної графіки заснували ще в 1968-му році. Одним з її засновників був американський вчений у галузі інформатики Айвен Сазерленд. Він також був піонером Інтернету.

Уже в 1984 році, з винаходом методу під назвою “стереолітографія”, став реальністю і 3D-друк. Перший апарат для прототипування за методом стереолітографії був запатентований в 1986 році Чаком Халлом, одним із співзасновників компанії 3D Systems.

Спочатку 3D-друк використовувався в основному для створення прототипів, тепер це – виробництво готових виробів. Великі корпорації завдяки 3D-друку економлять значну частину своїх фінансів. Наприклад, компанія Ford стверджує, що друкуючи для тестування свої запчастини, економить щомісяця на цьому до півмільйона доларів.

Зараз компанія Autodesk активно підтримує традицію святкування цього дня в Північній Америці і Європі. Заходи, що проводяться в контексті популяризації 3D, включають в себе майстер-класи, конференції, різні презентації, “дегустації” нових пристроїв і обладнання, програмного забезпечення та ефектів на його основі. Заходи активно підтримуються в освітньому середовищі і багатьох спеціалізованих навчальних закладах