Результати третього конкурсного відбору
2020-02-07
Success stories : Антон Галяшинський з проєктом WiderMultiVision
2020-02-11

Інноваційний індекс Bloomberg 2020

Кожен із нас знайомий з інноваційним індексом від Bloomberg 2020, а чи знали Ви за якими ж критеріями визначається інноваційність країни?

  • Дослідження і розробка, R&D-інтенсивність: витрати на дослідження і розробки, в % від ВВП.
    Виробництво доданої вартості, в % ВВП на душу населення.
  • Продуктивність: величина і трирічна зміна ВВП і ВНП на працюючого по найму у віці 15+.
  • Кількість високих технологій: кількість на внутрішньому ринку, зареєстрованих високотехнологічних публічних компаній – аерокосмічній, оборонній, біотехнологічної, напівпровідникової промисловості, виробництво обладнання, програмного забезпечення, програмного забезпечення і послуг для інтернету, компаній займаються поновлюваними джерелами енергії – % внутрішніх публічних компаній, як частка від загальносвітового рівня.
  • Ефективність вищої освіти: загальна кількість учнів у системі вищої освіти, незалежно від віку, як % від кількості випускників шкіл; мінімальна частка робочої сили, з принаймні вищою освітою; щорічна кількість нових випускників інженерних факультетів, як % від загальної кількості випускників вузів і % , які працевлаштувалися.
  • Концентрація дослідників: професіонали, в тому числі аспіранти PhD, зайняті в R&D на мільйон населення.
  • Патентна активність: патентних заявок резидентів, загальний обсяг заявок і чинних патентів, на мільйон населення; заявок на $ 100 млрд ВВП і частка загального обсягу патентних грантів від світового обсягу.

До речі, Німеччині вдалося посунути Південну Корею, яка шість років поспіль очолювала рейтинг. Ця перемога стала можливою завдяки лідерству за трьома критеріями – з виробництва доданої вартості, концентрації високотехнологічних компаній і патентної активності. У Німеччині за інновації відповідає Федеральне міністерство економіки і енергетики Німеччини.

Південна Корея частково втратила своє “лідерство” через відносне падіння продуктивності, тут за інновації відповідає Міністерство економіки та знань.
На третє місце вдалося знову піднятися Сінгапуру, за інновації тут відповідає Державне агенство інновацій.
Також в п’ятірку лідерів увійшли Швейцарія (4-те місце) та Швеція (5-те місце), ці країни завдячують таким високим індексом Державному секретаріату з питань освіти, досліджень та інновацій та Міністерству підприємств та інновацій – відповідно.
На жаль, у 2020 році Україна втратила три позиції і зайняла 56 місце з 60-ти в рейтингу інноваційних економік світу 2020 року версією Bloomberg. В Україні інноваціями займаються Міністерство освіти і науки України та Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.