Новорічне привітання Володимира Ставнюка-голови правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи З Новим Роком! З Різдвом Христовим!
2020-01-02
GEF і ЄБРР нададуть $ 55,8 млн. на розвиток біоенергетики в Україні
2020-01-03

ІННОВАЦІЙНА ЕКОНОМІКА ЯК СКЛАДОВА ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ

В сьогоднішніх світових реаліях все суттєвіше постає питання розвитку інноваційної економіки, саме тому ми вирішили розглянути що ж саме передбачає даний економічний тип

Інноваційна економіка заснована на потоці інновацій, на постійному технологічному вдосконаленні, на виробництві та експорті високотехнологічної продукції з дуже високою доданою вартістю і самих технологій. Передбачається, що при цьому в основному прибуток створює інтелект новаторів і вчених, інформаційна сфера, а не матеріальне виробництво (індустріальна економіка) і не концентрація фінансів (капіталу).

Деякі дослідники вважають, що для більшості розвинених країн в сучасному світі саме інноваційна економіка забезпечує світову економічну перевагу країни, яка її створює.

В даний час в число країн з інноваційною економікою і розвиненим венчурним бізнесом – найважливішою складовою інноваційної економіки – входять США, Німеччина, Японія, Австралія, Канада, Швеція, Фінляндія, Сінгапур, Ізраїль та інші країни.

Інноваційна економіка будується через:
 утворення нових ринків – на нових ринках ідей, розробок, інтелектуальної власності, інноваційних продуктів замінюються старі структури економіки і перекладаються в нову якість;
в якості окремого ринку створюється ринок всіляких розробок нових організаційних форм для компаній і структур інноваційної економіки.
використовуються такі організаційні форми, як технопарки при університетах, корпоративні навчальні центри, кластери малого бізнесу, бізнес-інкубатори для інноваційних компаній, центри трансферу технологій при дослідницьких інститутах, спеціальні торгові майданчики для інноваційної сфери.
Джерело: https://hbr.org/podcast/2019/04/the-innovation-economy