Україна — друга серед країн за обсягом інвестицій ЄБРР.
2020-01-21
Кілька дивних стартапів, які отримали інвестиції.
2020-01-21

Інвестиції та венчурні фонди.

Що ж таке венчурний фонд ? Розглянемо нижче!

Венчурний фонд – тимчасова організація, створена керуючої командою на вісім-десять років. Їх мета – інвестувати в технологічні компанії на різних стадіях для отримання прибутку для обмеженого числа партнерів.

Свій фокус фонди «продають» підприємцям як унікальну перевагу і користуються своєю експертизою для залучення потенційно крутих компаній на дуже ранній стадії. У будь-якій країні світу пропозиція грошей сильно перевищує попит.

Інвесторів варто розрізняти за чеками, які вони «виписують» командам. У Кремнієвій долині виділяється кілька основних стадій, які залучають максимальну кількість гравців:

– Інвестиції передпосівного раунду (Pre-Seed), призначені для компаній, у яких є підтвердження потенційного інтересу клієнтів, але може поки не має MVP. Основними інвесторами є самі засновники і бізнес-ангели. Чек – до $ 250 000. Найвідомішими і крутими ангелами в США є Бред Фелд, Рон Конвей і Марк Андріссен.

– Посівні раунди (Seed) залучають команди зі створеним MVP і першими клієнтами. Цей раунд «обчислюється» $ 0,5-3 млн. Основне завдання команди – налаштувати масштабовані продажу основного продукту.
На цій стадії ключовими гравцями є бізнес-ангели, посівні фонди і акселератори. Найвідоміші – Y Combinator, 500 Startups, Techstars, при цьому особливу увагу варто звернути на First Round Capital, які вже стали суперзірками на венчурному ринку (з них вийшли Uber, Square), а також на Founders Fund Пітера Тіля з дуже професійною командою ( Palantir, SpaceX, Facebook).

– Пізня посівна стадія (Post-Seed) – для стартапів, які підняли посівної раунд, але яким бракує часу перевірити основні гіпотези і отримати потік виручки. Це природна для венчурного бізнесу ситуація, тому команді потрібні ще два-три квартали для розвитку, на це вона і приваблює додаткове фінансування: наприклад, $ 2 млн на Post-Seed після посівних $ 3 млн.
На цій стадії часто діють фонди ранніх стадій, бізнес- ангели і акселератори часто підтримують збереження своєї частки на цьому раунді у зростаючі компанії.

Джерело:
https://www.investopedia.com/terms/v/venturecapital.asp