У Tech StartUp School відбулась ПРЕЗЕНТАЦІЯ Asolution Hub
2019-12-18
NASA показала свою «найпотужнішу ракету», на якій відправлять людей на південний полюс Місяця
2019-12-18

Що таке Кіотський протокол та яка його роль в збереженні нашої планети

Кіотський протокол — міжнародна угода про обмеження викидів в атмосферу парникових газів. Головна мета угоди: стабілізувати рівень концентрації парникових газів в атмосфері на рівні, який не допускав би небезпечного антропогенного впливу на кліматичну систему планети.

Для врегулювання викидів парникових газів, країни ЄС роблять ставку на внутрішню торгівлю сертифікатами викидів, які, «де факто», репрезентують право на забруднення довкілля парниковими газами.
Починаючи з 2005, кожне європейське промислове підприємство, яке відповідає вимогам Схеми Торгівлі Викидами EU ETS отримує певну кількість таких сертифікатів. Таким чином, ініціюється національний, а згодом, і європейський ринок сертифікатів, який з точки зору економічної теорії є одним із найкращих методів регулювання ринку.

Незалежно від Кіотського протоколу існує також європейське законодавство в галузі захисту якості повітря, зміни клімату та озонового шару. Відповідно до постанови Європейської Комісії (№ 2037/2000) щодо захисту довкілля і, зокрема, озонового шару країни-члени ЄС повинні інформувати про вжиті заходи стосовно повторного використання («Recycling»), оновлення та знищення шкідливих речовин.

ЩО Ж стосується УКРАЇНИ – впровадження механізмів Кіотського протоколу, у тому числі в частині реалізації проектів, спрямованих на охорону довкілля є метою Національного агентства екологічних інвестицій України. Діяльність уряду сконцентрована навколо двох пріоритетів: проекти спільного впровадження та торгівля квотами.

Доречі, з 2020 року на зміну Кіотському протоколу має прийти Паризька кліматична угода, яка вступила в дію 4 листопада 2016.
Джерела:
https://unfccc.int/kyoto_protocol
https://ec.europa.eu/…/st…/index.php/Glossary:Kyoto_Protocol