22 СІЧНЯ – День Соборності!
2020-01-22
Відбулася зустріч щодо організаційних питань проведення форуму «Innovation market 2020»
2020-01-22

ХТО ТАКІ БІЗНЕС-АНГЕЛИ

Сьогодні це інвестори, які вкладають власні кошти у численні інноваційні розробки та перспективні проекти. З метою підтримки молодих компаній, які впроваджують нововведення у виробництво, торгівлю та інші сфери життя.

Бізнес-ангел вкладає власний капітал в обмін на частку в бізнесі або набуває досить великий – іноді блокуючий – пакет акцій, щоб мати вирішальний голос для прийняття фінансових та управлінських рішень.

Сучасні бізнес-ангели, навпаки, інвестують в інноваційні проекти, в зароджуються підприємства, в компанії на стадії оформлення, які потенційно можуть виявитися дуже прибутковими.

Як правило, «ангел» вибирає 1-2 нові проекти з 10-15 запропонованих, орієнтуючись на ті, які здаються потенційно вигідними. Вважається, що грамотні венчурні інвестиції повинні принести не менше 50-70% в рік.

ОСНОВНІ ТИПИ бізнес-ангелів:
Lead Investor – цю стратегію, в основному, використовують досить досвідчені інвестори, які вже провели кілька операцій і мають досвід у підприємництві. Ці бізнес-ангели активно беруть участь в житті компанії, в яку вони вклалися.

Manager – найчастіше це колишній співробітник корпорацій, який разом з інвестицією намагається знайти місце для свого працевлаштування.

Не професійний приватний інвестор – зазвичай його зацікавлює проект або новий продукт, бажання інвестувати в нову компанію.

СУТТЄВО ХАРАКТЕРИСТИКОЮ бізнес-ангелів є те, що вони- інвестори, які вірять в компанію на стадії її зародження і всіляко підтримують її розвиток фінансово супроводжуючи.

Крім того, бізнес ангели інвестують не тільки з метою отримання прибутку, а й для самореалізації власників стартапів. Багато з них знаходять велике задоволення в тому, щоб передати свій комерційний досвід молодим підприємцям, фірми яких ще знаходяться на етапі становлення!

Джерела:
https://debitoor.com/dictionary/business-angel
http://www.eban.org/event/european-angel-investment-summit