Звернення в.о. голови правління ДІФКУ Шкуракова Сергія Олександровича
2020-04-10
ЗОЛОТИЙ СТАНДАРТ: ЯК СІНГАПУР ПРОТИДІЯВ ПАНДЕМІЇ
2020-04-16

Фінтех-інновації Китаю, які допомогли побороти пандемію

Разом з поширенням коронавірусу у світі ростуть і можливості створення нових рішень цієї проблеми. Влада шукає способи стримати зростання числа хворих і готується до економічних наслідків епідемії. Глобальна надзвичайна ситуація у сфері охорони здоров’я загрожує серйозними порушеннями в процесах зовнішньої торгівлі.

У цьому контексті хочеться акцентувати на тих проблемах, які можна вирішити за допомогою фінансових технологій. Найочевидніше — розвиток cashless економіки.

Наприклад, за даними китайських ЗМІ, пекінське відділення китайського банківського і страхового регулятора підготувало для банків рекомендації щодо дезінфекції банкнот.

Сьогодні технології просунулися вперед і в Китаї для прискорення фінансових і інформаційних потоків під час епідемії коронавірусу використовували блокчейн. Навіть, для управління медичними даними, відстеження поставок матеріалів для профілактики вірусів і проведення консультацій з громадськістю. У країні працюють десятки застосунків для боротьби зі спалахом коронавірусу.

В місті Сіані, на північному заході Китаю на початку лютого запущена система онлайн-консультацій і скринінгу на базі блокчейн-технології. Місцева влада стверджує, що цей підхід дозволяє управляти медичними записами без шкоди для конфіденційності пацієнтів.

Alipay запустила інформаційну платформу в мобільному застосунку для забезпечення прозорості розподілу гуманітарної допомоги. Спільно з держструктурами заснована на блокчейні платформа моніторить попит, поставки та логістику матеріалів для профілактики епідемій.

Китайська онлайн-платформа взаємодопомоги Сян Ху Бао додала коронавірус до хвороб, які можуть претендувати на одноразову виплату в розмірі до 14 300 доларів США (100 000 юанів).

Сян Ху Бао, заснована на блокчейні платформа колективного обміну страховими претензіями, об’єднує понад 100 мільйонів користувачів. Ідея проекту полягає в тому, що великі грошові суми розподіляються серед великої кількості учасників. У підсумку, внесок з однієї людини становить приблизно 0,01 юаня. Технологія блокчейну використовується системою для запобігання шахрайства та прискорення обробки претензій.

Блокчейн впроваджується для скорочення паперової роботи, коли під час епідемії треба швидко обробляти велику кількість медичних документів. Наприклад, Blue Cross Insurance прискорює роботу за допомогою програми для розгляду медичних претензій. Це знімає необхідність доставляти папери назад в клініку після розгляду і допомагає знизити ризик зараження.

Розвиток фінансових технологій призвів до появи нових форм адресної допомоги. Фінтех-гіганти Tencent, Baidu і Ant Financial пропонують фінансову підтримку представникам бізнесу, лікарням, які потребують медикаментів, і вченим, які працюють над вакцинами.

MYBank від Ant Financial запропонував кредити для компаній у провінції Хубей з нульовою процентною ставкою протягом перших трьох місяців за однорічними кредитами і 20% знижкою на іншу частину терміну.

В умовах, коли люди не можуть вільно переміщатися в своєму середовищі, міграція на роботу обмежена, а поїздки заборонені, цифровізація економіки, мобільні платежі і інтернет стають життєво важливими. Коронавірус — це реальна проблема, яка стане стимулом для пошуку нових рішень у сфері фінансових технологій. Хоча не кожна фінтех-інновація дозволяє рятувати життя, багато розробок економлять гроші і час, що часом також важливо.