Розробники SoftServe створили віртуальну модель, яка є точною копією української фортеці Тустань на Львівщині
August 19, 2019
ПРЕМ’ЄР МІНІСТР ДЕРЖАВИ ІЗРАЇЛЬ Benjamin Netanyahu ПРОВІВ ЗУСТРІЧ З УКРАЇНСЬКИМИ КОМПАНІЯМИ ЛІДЕРАМИ ХАЙ-ТЕК ІНДУСТРІЇ
August 20, 2019

У Стенфорді розробили гнучкий сенсор для відстеження роботи організму

Останнім часом доволі популярними стали різні фітнес-браслети та смарт-годинники, за допомогою яких люди вимірюють показники своєї фізичної активності, на кшталт пройденої за день відстані, стабільності роботи серця або навіть періоди глибокого сну.
Згодом подібні натільні пристрої будуть ставати більш компактними, і вже зараз розробляють перші гнучкі фітнес-гаджети, які можна буде наклеїти на тіло, як пластир.
Розробники зі Стенфордського університету днями представили гнучкий сенсорний прототип, який можна наклеїти на шкіру для відстеження фізичних показників організму.
Пристрій зроблено з металевих чорнил, які вмонтовані в липку пов’язку. На відміну від смарт-гаджетів, які вимірюють показники активності організму за допомогою оптичних датчиків і акселерометрів, робота нового натільної пристрою заснована на електричних імпульсах. Сигнали надходять під час того, як «розумний пластир» розтягується або стискається.
Дуже чутливі сенсори дозволять виміряти частоту серцебиття, зчитуючи скорочення на шкірі.
«Ми думаємо, що у майбутньому можна буде створити масив датчиків для всього тіла, щоб збирати фізіологічні дані, не впливаючи на нормальну поведінку людини», — говорить професор Стенфордського університету Женан Бао.
Новий пристрій також може вимірювати рівень потовиділення за певний проміжок часу. Це дозволить вимірювати фізичні показники організму і його стан у різних умовах.
Джерело : https://techno.nv.ua/…/u-stenfordi-stvorili-gnuchkiy-sensor…