Проект української компанії Genesis залучив $ 21 млн інвестицій на африканському ринку
2019-12-16
«УКРАЇНА-ТУРЕЧЧИНА. ДІЛОВЕ ПАРТНЕРСТВО БЕЗ КОРДОНІВ»
2019-12-16

Українська команда працює над «розумною фермою», яка поливає рослини водою з повітря

Українська компанія IDA, яка запускала в Дубаї «розумний оазис», почала працювати над новим проектом. Це – автоматизована теплиця для рослин Smart Oasis Farm, яка поливає їх водою «з повітря».

«Від 70% до 80% загальних доводиться на агросектор. Щоб виростити один помідор потрібно від 30 до 50 літрів води, хоча в самому помідорі залишається близько 150-200 грам. Тому ми вирішили зайнятися агротехнологіями », – говорить засновник компанії Алекс Приходько
Ідея була в тому, щоб робити модульне рішення для вирощування харчових рослин, а поливати їх водою, отриманої з повітря (докладніше про те, які це працює, ми розповідали раніше).
Зараз «розумна ферма» зовні складається з теплоізольованих контейнерів для перевезень. Усередині такої ферми воду переводять в туман, збагачують його поживними речовинами і киснем, після чого їм живлять коріння рослин. Для освітлення рослин використовують світлодіоди повного спектра.

За словами засновника проекту, така технологія дозволяє підвищити врожайність вдвічі в порівнянні з іншими такими рішеннями.

Зараз команда працює над роботизації посадки, пересадки і збирання врожаю, щоб виключити людські помилки. В ідеалі: за всіма процесами стежитиме програма-агротехнологій, яка зможе на 90% замінити людину.
Детальніше: https://uazmi.net/news/post/eKBw8Hhyb11MFtLZyGQX4q