Патент за 10 хвилин, тепер це реальність
2019-08-16
Розробники SoftServe створили віртуальну модель, яка є точною копією української фортеці Тустань на Львівщині
2019-08-19

ТОП-10 іноземних інвестицій в Україну

Українська економіка отримала $ 2,5 млрд прямих іноземних інвестицій за минулий рік – це багато чи мало?

Джерело – www.liga.net
У минулому році міжнародні компанії виявляли інтерес до України не тільки на словах – прийшли живі гроші. За даними дослідження KPMG, в 2018 році кількість угод за участю іноземних інвесторів зросла на 47%. Загальна вартість M&A угод за рік досягла $1,8 млрд.
Показово, що учасники майже половини оголошених угод (11 з 25 вперше вклали гроші в Україну).
Всі ці фактори дають підстави говорити, що Україна все частіше з’являється на порядку денному іноземних інвесторів. Найбільше їх приваблюють інфраструктура, виробництво, рітейл, енергетика, агросектор і IT.
H&M, Ryanair і IKEA
Вхід на український ринок відразу трьох всесвітньо відомих брендів – H&M, Ryanair і IKEA, яка в цьому році відкриє свою першу точку в Києві.
Зовсім скоро в столиці відкриється перший магазин французької мережі Decathlon, яка представлена ​​в 22 країнах світу і має річний оборот понад € 11 млрд.
General Electric і Укрзалізниця
Укладення рамкової угоди між General Electric і Укрзалізницею загальною вартістю близько $ 1 млрд. Першу частина контракту виконано – 30 локомотивів GE вже в Україні. Потенційно GE розглядає можливість облаштування виробництва в Україні.
ArcelorMittal
Сталеливарний гігант ArcelorMittal вклав понад $ 400 млн в розвиток власного виробництва в Україні.
SALIC і Мрія
SALIC, дочірня компанія Фонду державних інвестицій Королівства Саудівської Аравії, придбала український агрохолдинг Мрія. За оцінками ринку сума більше $ 200 млн.
Інвестор уже почав вкладати гроші в модернізацію і розширення потужностей холдингу.
Bayer під Житомиром
Восени 2018 року німецька Bayer відкрила під Житомиром один з найпотужніших в Європі заводів з виробництва насіння. Загальний обсяг інвестицій склав $ 200 млн. Компанія відповідально підійшла до регіону і місцевої громади, вклавшись в розвиток транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту.
Sarantis і Ергопак
В капітал найбільшого українського виробника товарів для будинку, Ергопак, увійшов перший стратегічний FMCG-гравець із Західної Європи за останні 10 років – грецька Sarantis. Сума угоди не розголошується.

P&O Maritime
P&O Maritime, що належить найбільшому світовому портовому оператору DP World Group (ОАЕ), інвестувала в буксирну компанію LB Shipping. Зараз P&O Maritime надає буксирні послуги в декількох портах, включаючи порт “Південний”.

Варто зазначити, чому прихід “стратегів” так важливий. По-перше, це довгострокові проекти, які будуть роками пов’язані з інвестиціями як в активи, так і в людський капітал. По-друге, це найефективніша реклама країни для світової бізнес-спільноти. Ніякі бізнес-форуми та конференції так дієво не переконують в змінах в Україні, як новини про успішні угодах.

І, нарешті, це важливо для подальшого розвитку інституцій та регулювання: інвестор приносить з собою міжнародну експертизу в регулюванні секторів, в тому числі досвід помилок, правила ведення бізнесу.