ТОП нових медичних технологій 2019 року!
2020-01-20
Американо-українська Very Good Security привернула інвестиції від Visa!
2020-01-20

Створено перших «живих роботів»!

Вчені створили перших «живих роботів» за допомогою стовбурових клітин жаби.

«Живі роботи» складаються з клітин шкіри і серця ембріонів жаб, а також стабільних структур, розроблених на суперкомп’ютері. З його ж допомогою вчені керують ксеноботамі. За словами директора одного з центрів університету Тафтса Майкла Левіна, це абсолютно нова форма життя, що раніше не існувала на Землі. «Це живий програмований організм», – заявив він.

Що відомо про ксеноботів?
Розмір одного «живого робота» – один міліметр, за формою ксеноботи нагадують міхур з чотирма ногами. Споживаючи запаси енергії ембріонів, вони можуть жити від кількох днів до тижнів. У групах ксеноботи плавають колами і можуть переміщати невеликі гранули. Вчені зробили деяким з «живих роботів» отвори в тулуб, щоб зменшити тертя – його можна використовувати і як вантажний відсік для перевезення молекул.

Ксеноботів можна налаштувати на пошук радіоактивного забруднення, збір мікропластіка або очищення людських артерій від бляшок.
«Живі роботи» можуть регенерувати, а після виконання свого завдання – розпадаються на мертві клітини, які не забруднюють навколишнє середовище.
https://365info.kz/…/uchyonye-sozdali-pervyh-v-mire-zhivyh-…