Вітання з прийдешнім Новим роком і Різдвом!!!
2020-01-01
Розумні окуляри від Bosch проектують зображення прямо на сітківку
2020-01-02

Стартап, угода, бізнес-феномен року: підсумки 2019-го!

Hardware-стартап року – Ajax Systems

Компанія Олександра Конотопського в цьому році залучила $ 10 млн інвестицій від інвестфонду Horizon Capital. В Україні ж Ajax – найбільш успішний «залізний» стартап: продукція експортується в десятки країн, продажу перевалили за мільйон одиниць. Загальне число співробітників перевищує 800 чоловік. У компанії не вказують виручку, але попит на товар настільки великий, що часом в Україні потрібно чекати, поки він з’явиться на складі. Сам Конотопський в одному з інтерв’ю зазначив, що оцінка компанії може становити близько $ 100 млн.

Стартап року- Grammarly

Цього року Grammarly привернув другий раунд фінансування і отримав оцінку в більш ніж $ 1 млрд. Для України це вже другий «єдиноріг» – раніше такий статус отримав GitLab.

Бізнес-феномен року – коворкінг

Тисячі квадратних метрів нових коворкінг-просторів запустилися в 2019 року. Ніколи раніше нічого подібного не було: так, відкривалися зали на сотню-другу квадратних метрів, але такого повального зростання не спостерігалося. Creative Quarter і Coworking Platforma запустили нові локації, з’явилася нова компанія Creative States, у неї два активних коворкінгу і ще два будуються. Міжнародна компанія Regus запустила в Києві свій новий формат Spaces в самому центрі Києва. Андрій Федорів з партнерами вже відкрив перший з трьох поверхів свого нового проекту Kooperativ. Індустрія зростає.

Угоди року: Snap і AI Factory на $ 166 млн
Американська компанія Snap купила стартап AI Factory з офісами в Україні за $ 166 млн. Подробиці невідомі, крім того, що угода вже закрита. Це не перша покупка Snap стартапів з України – раніше американська компанія купила Looksery за $ 150 млн.

Детальніше: https://ain.ua/2019/12/30/itogi-2019-po-versii-ain-ua/