Інновації, спрямовані на боротьбу з новим вірусом
2020-05-14
Звернення в.о. голови правління ДІФКУ Шкуракова Сергія Олександровича
2020-05-22

Світові інноваційні тренди та український досвід їх впровадження

  • Доповнена та віртуальна реальність

За прогнозами у 2020 році користувачі будуть значно активніше випробовувати доповнену і віртуальну реальності. Так, вони витратять на це близько $ 18,8 млрд.

Найбільші витрати на доповнену і віртуальну реальність аналітики очікують в Китаї ($ 5,8 млрд). Слідом ідуть США ($ 5,1 млрд), Західна Європа ($ 3,3 млрд), Японія ($ 1,8 млрд).

В Україні використання віртуальної реальності у бізнес-цілях тільки починає набирати оберти. Це пов’язано з поки що вузьким ринком фахівців такого профілю і, звичайно, браком інвестицій для подібних проектів.

VR-технології використовують в освітньо-культурних заходах та інтерактивних виставках, наприклад, Ukraine WOW. Також VR успішно інтегрується в освітній і тренінговий сектор. Такими можливостями користується ДТЕК, який за допомогою VR навчає свою команду.

Із успішних прикладів слід відзначити український стартап VR Inn, який займається розробкою маркетплейса для full body VR-індустрії та отримав $ 100 000 від європейських бізнес-ангелів. Загальна сума залучених VR Inn інвестицій разом з останнім раундом склала $ 180 000.

  • Блокчейн

Блокчейн – розподілена база даних, яка зберігає інформацію про всі транзакції учасників системи у вигляді «ланцюжка блоків».

Блокчейн індустрія в Україні представлена ​​компаніями в різних експертних сферах, які взаємодіють між собою і формують ще невелику, але екосистему.

Сьогодні в блокчейн індустрії в Україні існує близько ста компаній і проектів. Найбільша кількість компаній займається розробкою і виробництвом товарів / платформ. Менше компаній задіяні в публічному секторі, юриспруденції, медіа та освіті. Окремими компаніями представлені трейдинг, майнінг, аналітика, безпека, геймінг, маркетплейси, і маркетинг.

На сьогоднішній день Асоціація Блокчейн України, до якої входять Kuna Exchange, 482.solutions, Attic Lab, Pandora Boxchain, Axon Partners, Juscutum і Dreamteam є організацією, яка координує і здійснює екосистемні проекти для розвитку індустрії та утворення широкої аудиторії на предмет розуміння технології блокчейн і природи криптовалюти.

  • Кібербезпека

Кібербезпека є однією з найбільш актуальних і обговорюваних тем як в Україні, так і в світі. Глобальний збиток від кіберзлочинності фахівці оцінюють в $ 6 трлн на рік.

Нещодавно в Україні презентували запуск інформаційної кампанії з кібербезпеки, над створенням якої працювали фахівці із Великобританії, Сполучених Штатів Америки та України.

Рада національної безпеки і оборони України планує найближчим часом розробити зміни в стратегії кіберзахисту України. Розробкою змін стратегії займаються фахівці з профільних державних структур і представники приватного сектора.

Один з успішних прикладів компаній – американо-українська компанія Very Good Security (VGS), яка спеціалізується на кібербезпеці і залучила $ 35 млн інвестицій в раунді B.

VGS займається SaaS-рішенням, яке дозволяє компаніям використовувати «чутливі дані» (біометричні дані, інформацію про стан здоров’я, паролі користувачів) без зберігання на серверах та з метою мінімізації ризику їх втратити. Зараз в компанії працює більше 80 співробітників, з яких понад 50 – в Україні.

  • Штучний інтелект

За оцінками аналітиків міжнародної консалтингової компанії Frost & Sullivan, до 2022 року сумарний обсяг ринку технологій ШІ збільшиться до $ 52,5 млрд.

Впровадження технологій ШІ до 2030 року збільшить обсяг глобального ринку товарів і послуг на $ 15,7 трлн.

Стосовно України – Міністерство цифрової трансформації сформувало експертний комітет з питань розвитку сфери штучного інтелекту – до комітету входять представники бізнесу, українських та іноземних IT-компаній, сфери охорони здоров’я та медицини.

Ринок розробок програмного забезпечення в Україні стрімко розвивається, як і сфера штучного інтелекту. За даними Clutch, 28 українських компаній поставляють рішення для штучного інтелекту в порівнянні з 226 постачальниками по всьому світу.

Один з успішних прикладів – український стартап в сфері штучного інтелекту, який був куплений за $ 166 млн. Компанія Snap Inc. купила стартап AI Factory з офісами в Україні. Загальна оцінка компанії при угоді склала близько $ 200 млн. Компанія займалася розробкою функції Cameos, яка згодом була інтегрована в месенджер Snapchat. Вона дозволяє редагувати фото користувача, перетворюючи його в відео.