Ось Вам рівень: стартап зі Львова залучив у клієнти Starbucks та Nestle!
2019-09-06
Інтерв’ю Володимира Ставнюка журналу People.ua.
2019-09-09

Проведено засідання Круглого столу на тему: «Від ідеї до успіху» організованого організувала платформою «Residence of Startups»

Представниця Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Яна Підліснa начальник відділу комунікацій та стратегії розвитку взяла участь у засідані Круглого столу на тему: «Від ідеї до успіху», який організувала платформа «Residence of Startups».
Яна Підліснa передала вітання від голови правління ДІФКУ Володимира Ставнюка організаторам та учасникам заходу, зазначивши що подібні заходи – це хороша ініціатива для розуміння кон’юнктури ринку стартапів та відкритої стейкхолдерів різних груп стартап еко-системи України.
Яна Підліснa зазначила, що вперше за всю історію незалежності України Держава в особі Мінекономрозвитку разом з Державною інноваційною фінансово-кредитною установою з 1 січня 2019 року запустили Фонд підтримки винаходів Мінекономрозвитку, який на конкурсних засадах надає державне стимулювання (фінансову підтримку) для стартапів, винаходів, корисних моделей промислових зразків ноу-хау та інших результатів інтелектуальної, творчої діяльності. Фонд підтримки винаходів – експериментальний проект який реалізується Міністерством економічного розвитку і торгівлі України разом з Державною інноваційною фінансово-кредитною установою з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року.
Заявку на участь у Конкурсі Фонду можна подати до 30 вересня 2019 року за посиланням https://www.sfii.gov.ua/fpv/.
На круглому столі були обговорені наступні питання: Яким повинен бути стартап, щоб його «відібрали»? Креативність, чіпкість, винахідливість, досвід і обізнаність – чи допоможуть вони команді стартапу стати домінантною в своїй категорії? На кого орієнтуватись? Як оцінити ідею на її провальність (успішність), основні критерії? Сучасні світові тенденції розвитку стартапів.
Для власників стартапів надаємо поради засновника PayPal та інвестора Facebook Пітера Тіля
Зайти першим на ринок — це тактика, а не мета. Першість не дасть вам жодної користі, якщо хтось приходить і витісняє вас. Набагато краще бути останнім, тобто дати останній великий поштовх на певному ринку і роками або навіть десятиліттями отримувати монопольні прибутки.
Питання про технології. Чи здатні ви створити проривну технологію, а не вносити дрібні покращення у вже існуючу?
Питання про час. Чи слушний зараз момент починати задуманий вами бізнес?
Питання про монополії. Ви починаєте із захоплення великої частки на маленькому ринку?
Питання про людей. У вас є потрібна команда?
Питання про збут. У вас є можливість не тільки створити, але й продати ваш продукт?
Питання про перспективу. Чи зможете ви зберегти свої позиції на ринку через 10 або 20 років?
Питання про таємниці. Чи знайшли ви свій унікальний шанс, не помічений іншими?
ДІФКУ відкрита для співпраці з кожним хто будує та розвиває інноваційно-інвестиційну інфраструктуру в Україні. Лише спільна праця дасть бажані результати!