Презентація діяльності Установи на Logistics Summer Camp 2019
2019-07-12
Вчені перетворили скло на нейромережі!
2019-07-14

Польський стартап відправив у космос наносупутники

Польський стартап SatRevolution запустив на орбіту перші два наносупутники. Автори проекту планують розмістити в космосі сузір’я з 1024 невеликих супутників для спостереження за Землею в режимі реального часу. Після запуску сузір’я супутників SpaceX Starlink для проекту глобального інтернету, ідея Ілона Маска розійшлася по всьому світу і надихнула навіть невеликі компанії на створення свого космічного флоту.
Однією з таких компаній став польський стартап SatRevolution, який днями запустив перші два наносупутники на орбіту. Як пише SpaceNews, невеликі супутники під назвою Swiatowid і KRAKsat відправили на орбіту з Міжнародної космічної станції завдяки послугам компанії NanoRacks. Виведення перших космічних апаратів від SatRevolution на орбіту став початком ініціативи із запуску сузір’я з 1024 наноспутників, які будуть виробляти спостереження за Землею в режимі реального часу. Стартап планує запустити 16 наноспутників на орбіту до 2022-го, 66 до 2023-го і всі 1024 до 2026-го. «Зараз ми ведемо переговори з компаніями, які спеціалізуються на запусках супутників, враховуючи Virgin Orbit — компанію, з якою ми підписали співробітництво в цій галузі. Звісно, ми вибираємо будь-який варіант, який дозволить нам вивести на орбіту понад 1000 супутників. Наша мета — створити сузір’я супутників, яке дозволить нам наносити на карту всю поверхню Землі в реальному часі», — говорить керівник SatRevolution Гжегож Зволинский.
Автори проекту обіцяють, що інформація, яку зберуть супутники, буде доступна публічно. Стартап також планує налагодити виробництво наноспутників в Польщі, із загальною вартістю проекту в $10 млн.
За словами Зволинського, їх проектом вже зацікавилися Навчальний та науково-дослідний інститут Організації Об’єднаних Націй у Вроцлаві, польський офіс геодезії і картографії, а також Virgin Orbit.
Джерело: https://techno.nv.ua/…/suzir-ya-nanosputnikiv-polskiy-start…