Бізнес новини на Першому діловому
2019-12-03
Стартап Cookhackers – замовлення якісних, домашніх, смачних страв і стрім який дозволяє замовнику бачити процес приготування
2019-12-04

ПЕРЕРОБКА СМІТТЯ МАЄ СТАТИ В УКРАЇНІ ПРИБУТКОВОЮ СПРАВОЮ ДЛЯ ІНВЕСТОРІВ

3 грудня 2019 Володимир Ставнюк – голова правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи зустрівся з представником Королівства Данії Юрієм Гнесіним – експертом у сфері енергетики, альтернативної енергетики, будівництва сонячних станцій, сортування сміття, також пан Юрій працює в компанії Spx Cooling Technologies, що є провідним світовим виробником градирен, випаровувальних охолоджувачів рідини, випаровувальних конденсаторів та теплообмінників з повітряними охолоджувачами.

Предметом зустрічі було обговорення можливості реалізації на території Київської області проекту з утилізації сміття у невеликих об’ємах. Міжнародна фінансова організація NEFCO та Датський інвестиційний Фонд готові надати пілотному проекту 75% фінансування від вартості проекта, отже частина коштів за Україною і для України. У зустрічі брали участь представники ДІФКУ Яна Підлісна – заступниця голови правління та Тетяна Ціленко – начальник відділу міжнародної діяльності.

Нагадаємо, що у 2017 році Національна стратегія з управління відходами передбачала, що обсяг захоронення твердих побутових відходів на сміттєвих полігонах повинен скоротитися з 95% (у 2016 році) до 50% у 2023 році і до 30% у 2030 році. За словами експертів, ситуація в сфері поводження з відходами кардинально не зміниться, поки сортування та переробка сміття не стануть прибутковою справою для інвесторів.

Щодо членства України в Євросоюзі, нам необхідно привести до європейського знаку якості поводження з відходами. Для цього уряд України ще в 2017 році розробив чіткий і послідовний план – Національну стратегію з управління відходами до 2030 року.

Згідно з Директивами ЄС, “сміттєва політика” має зводитися до мінімізації його утворення, а поховання на полігоні повинно бути крайнім заходом і стосуватися тільки таких відходів, що біологічно не розкладаються, не можуть бути використані як вторинна сировина і перероблені в енергію.

У Швеції, Норвегії, Данії, Нідерландах та інших країнах, в яких сфера поводження з сміттям доведена до максимальної ефективності, на полігони твердих побутових відходів (ТПВ) потрапляє менше 5%. В Україні на смітники потрапляє більше 93%. При цьому закон “Про відходи” забороняє з 1 січня 2018 року захоронювати на полігонах неперероблені ТПВ.