РУМУНСЬКО-АМЕРИКАНСЬКА IT-компанія UiPath купила ЛЬВІВСЬКИЙ СТАРТАП StepShot
2019-12-11
ЗА СІЧЕНЬ-ВЕРЕСЕНЬ ОБСЯГИ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В УКРАЇНУ ЗБІЛЬШИЛИСЬ НА 5,5%
2019-12-12

ОБСЯГ ВЕНЧУРНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В УКРАЇНСЬКІ ІТ-КОМПАНІЇ ЗРІС МАЙЖЕ В ПІВТОРА РАЗИ

Українська асоціація венчурного та приватного капіталу (UVCA) представила щорічний огляд українського інвестиційного ринку – Ukrainian Venture Capital and Private Equity Overview 2018.

▪️Як зазначається у прес-релізі UVCA, український інвестиційний ринок впевнено зростає, загальний обсяг венчурних інвестицій в українські ІТ-компанії досяг $336,9 млн., що майже в півтора рази перевищило минулорічний показник.
Огляд також охопив статистику залучення фінансування через ICO, що було на підйомі. Підсумки року підтверджують очікування та прогнози щодо нестабільності інструменту: кількість угод впала з 19 до 4, а сума інвестицій зі $160,3 млн. до $58,3 млн. Причину зниження інтересу інвесторів можна пояснити падінням довіри та необхідністю забезпечення гарантій матеріальними активами, прибутком чи доходом компанії.

▪️Онлайн-сервіси та softserve компанії переважають за кількістю угод, тоді як хардверні та софтверні компанії залучили найбільші обсяги інвестицій.
У цілому, розмір середнього чеку венчурних інвестицій у 2018 році зріс на 112% в порівнянні з 2017 і становить $918 тис. Залишається поширеним і залучення коштів через краундфандингові платформи та отримання грантів.

Так, у 2018 році варто виділити 7 кампаній, завдяки яким технологічні компанії зібрали $1,4 млн. на свій розвиток. Стартапи отримали гранти на загальну суму $322,7 тис.: 6 грантів від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЕБРР) та 5 грантів від Open Data Challenge.

Тож, тенденцією останнього року є активізація вітчизняних корпорацій та банків в інноваційному секторі – у формі підтримки інкубаційних програм та акселераторів, інвестування у стартапи.
Детальніше: https://finpost.com.ua/news/12896