SYNGENTA+CROPIA: НАВІЩО СВІТОВИЙ ГІГАНТ ПРИДБАВ УКРАЇНСЬКИЙ СТАРТАП!
2019-11-14
ОГОЛОШЕНО КОНКУРС ІННОВАЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ!!!
2019-11-15

На Рівненщині розпочався Другий Український індустріальний тиждень

14 листопада 2019 року, на Рівненщині розпочався Другий Український індустріальний тиждень, у якому приймав участь директор Західного регіонального представництва Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Олександр Трофимчук.
Масштабний проєкт об’єднав на одному майданчику регіональні бізнес-об’єднання, комерційні підприємства, науково-дослідні установи, громадські організації, представників бізнесу.

На заході було розглянуто пріоритетні напрямки індустріальної трансформації, зокрема:
– інструменти державної підтримки реалізації інноваційних проектів;
– ресурсоефективні виробництва та застосування підходів циркулярної економіки в українських реаліях;
– основні засади стимулювання експорту у регіоні в рамках визначення потенційних смарт-спеціалізацій.

Керівник Західного регіонального представництва ДІФКУ Олександр Трофимчук розповів учасникам заходу, як можна отримати фінансову підтримку від держави для підприємств, бізнесменів та винахідників. Він зазначив що Установа має великий досвід в реалізації інноваційних та інвестиційних проєктів і зараз, після тривалої паузи, знову відновила фінансування таких проектів.

«На фінансування проєктів Установа надає безвідсоткову позику в національній валюті на термін до 2,5 років. Розмір допомоги від держави може скласти до 70 % вартості проєкту, після реалізації якого гроші необхідно повернути.
Для отримання коштів потрібно пройти державну експертизу інноваційного проекту, отримати свідоцтво та подати до Установи пакет документів. Цього року вже відбулося два конкурси інноваційних проектів, а вчора стартував ще один. Тож бізнесмени можуть ще подавати свої заявки», – звернувся до присутніх Олександр Трофимчук.

Цьогоріч послугами установи скористалася науково-виробнича фірма «Продекологія», яка нині експортує свої інноваційні технології в 45 країн світу. За рахунок державних коштів була профінансована унікальна розробка – промисловий NIR-сепаратор для розділення сумішей полімерів. Він може використовуватися для переробки відходів кабелю, пластикових вікон, тари та упаковки, твердих побутових відходів.

«Це презентація нових можливостей для підприємств Рівненщини, що досягли вже успіхів та планують масштабувати своє виробництво з перспективою інтеграції його в світову економіку», – зазначив заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.

Український індустріальний тиждень – це серія регіональних заходів, що реалізовані за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ за моделлю Європейського індустріального дня (EU Industry Day). Проєкт дасть змогу українським компаніям у регіонах продемонструвати свій потенціал у сфері індустріального розвитку, вибудувати діалог із державними структурами та окреслити можливості співпраці з європейськими партнерами. Органи державної влади, в свою чергу, отримають якісний зворотний зв’язок з метою ефективного формування та реалізації промислової політики.
Захід проходить під егідою Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України та за підтримки Організації Об’єднаних Націй з індустріального розвитку (ЮНІДО). Партнерами події виступають Асоціація міст України, Торговельно-промислова палата України, Рада підприємців при Кабінеті Міністрів України.