Питання підтримки наших молодих науковців та новаторів – однозначний пріоритет для Держави
2020-06-23
Тенденції, що спонукають до великих можливостей для інновацій у майбутньому
2020-07-09

Коли криза – не перешкода: успішні приклади інвестицій

   Наслідки пандемії, звичайно, вплинули майже на всі сфери бізнесу. Незважаючи на це, багато інвесторів продовжують розширювати свій портфель: деяким компаніям навіть на тлі кризи вдається залучати багатомільйонні інвестиції.

   «Майбутнє належить тим, хто вміє прогнозувати тренди. Потрібно змістити увагу з фокуса на коронавірус і зосередитися на можливостях і нових напрямках, на розвитку та пошуку нових горизонтів для свого бізнесу – зараз для цього ідеальний час» – радять експерти.

   Представники венчурних фондів, в ході опитування, розповіли, в які стартапи з яких галузей вони готові вкластися прямо зараз.

   Так, більше уваги стали приділяти віддаленим сервісам в галузі охорони здоров’я, кібербезпеки, навчання, спільної роботи, корпоративних комунікацій і онлайн-покупок.

   Також розглядаються нові напрямки в сфері тієї ж робототехніки, штучного інтелекту, промисловості. Значно розширився фокус в сфері deep tech за останні півроку і, за оціночними прогнозами, інтерес буде й надалі зростати.

   Наведемо приклад п’яти стартапів з різних куточків світу, які залучили інвестиції, незважаючи на пандемію:

  1. Star Citizen – 20 березня 2020 року Cloud Imperium Games привернула на розробку цієї гри $ 17,25 мільйонів від колишніх інвесторів (раніше вклали ще $ 46 млн). Загальна сума залучених в компанію інвестицій – разом з грошима, які зібрали фанати на Kickstarter, – в результаті склала $ 340 млн. Раніше Star Citizen вже стала найдорожчою грою в історії, випередивши Grand Theft Auto V з бюджетом в $ 285 млн і Call of Duty: Modern Warfare 2, на яку витратили $ 292 млн.
  1. EquityBee – ізраїльський фінтех-стартап: розробник платформи, що дозволяє засновникам стартапів залучати зовнішнє фінансування, 11 лютого залучив $ 6,6 млн. Раунд серії А очолив каліфорнійський фонд Group 11, участь в угоді також прийняв фонд AltaIR Capital і ряд інших колишніх інвесторів.
  1. OnDoc – розробник системи менеджменту пацієнтів (особистих кабінетів для пацієнтів клінік і страхових компаній), в кінці березня залучив $ 1 млн від медико-біологічного науково-виробничого комплексу «Цітомед». Сервіс дозволяє автоматизувати онлайн-запис, передавати дані пацієнтам в електронну медіакарту і приймати платежі.
  1. ElevateBio – американський біотех-стартап, який розробляє нові типи клітинної і генної терапії (вони можуть допомогти поліпшити імунітет пацієнтів під час пандемії), привернув $ 170 млн 31 березня. За даними TechCrunch, в раунді серії В взяли участь кілька нових інвесторів.
  1. MyBuddy.ai – еdTech-стартап, розробник віртуального анімаційного репетитора англійської мови, залучив в квітні $ 1 млн від фонду LETA Capital. Партнер фонду зазначив, що «драйвери, які зараз підігрівають інтерес і обізнаність користувачів про рішення в області edutainment, матимуть довгостроковий ефект».

Що ж стосується України – на хвилі популярності залишається українська компанія Spinbackup, яка раніше залучила $ 1,5 млн інвестицій від польської фундації bValue і декількох бізнес-ангелів. Вона розробляє рішення, яке дозволяє не втрачати важливі корпоративні дані з хмарних сервісів.

Частина інвестицій направлена на розширення команди і розвиток офісів, а також на набір фахівців в області кібербезпеки.