Фінтех-інновації Китаю, які допомогли побороти пандемію
2020-04-10
Звернення в.о. голови правління ДІФКУ Шкуракова Сергія Олександровича
2020-04-17

ЗОЛОТИЙ СТАНДАРТ: ЯК СІНГАПУР ПРОТИДІЯВ ПАНДЕМІЇ

Місто-держава Сінгапур – один з основних ділових партнерів Китаю. Не дивно, що перші випадки  Covid-19 були відзначені тут протягом кількох тижнів після початку епідемії. Однак серйозного спалаху в країні вдалося уникнути.

Це стало можливим завдяки тому, що влада серйозно поставилися до загрози, починаючи з перших днів спалаху. Спираючись на досвід роботи з вірусом атипової пневмонії в 2002-2003 роках, в Сінгапурі почали ретельно відстежувати кожен випадок зараження та пошук зв’язку між ними.

Такий крок дозволив протягом кількох днів виявляти ланцюжки передачі вірусу від однієї людини до іншої та ізолювати всіх можливих носіїв інфекції.

Ще один “рецепт” успіху Сінгапуру в боротьбі з вірусом – швидка розробка та розгортання діагностичних тестів. Це дозволило ретельно перевіряти кожну людину, що прибула в країну.

Головними складовими успіху сінгапурської моделі вважають:

  • Технічні ноу-хау: новий мобільний додаток уряду Trace Together, покликаний полегшити виявлення тісних контактів з інфікованими особами. За допомогою Bluetooth і отриманих методом генерації випадкових чисел ID вводяться в пам’ять номера мобільних телефонів інших користувачів в діаметрі двох метрів. Так в разі необхідності можуть бути швидко відтворені ланцюжки контактів.
  • Тестування на коронавірус в країні надзвичайно доступне. Також введений посилений скринінг – на коронавірус перевіряли будь-яку людини з симптомами ГРВІ та всіх контрактних осіб. Менше 1% тестів виявилися позитивними.
  • Кожен може отримати довідку, яка дозволить самоізолюватись на 5 днів, якщо людина відчуває легкі симптоми захворювання.
  • За людьми на самоізоляції стежать спеціальні команди: вони регулярно зв’язуються з ними, щоб упевнитися, що ті не порушують умови самоізоляції.
  • Місцева влада також стежить за тим, щоб громадяни отримали інформацію про захворювання з перевірених джерел. Цікаво, що інформація від уряду при цьому представлена в легкій формі – у вигляді коміксів та мультфільмів.
  • Суворі заходи покарання: іноземці, які порушують режим домашнього карантину або повертаються в Сінгапур без попереднього дозволу, можуть втратити дозвіл на роботу. Кримінальна відповідальність є також за завідомо неправдиві дані про стан здоров’я, поїздки та особисті контакти.
  • Загальне схвалення і підтримка з боку населення вжитих заходів, які втілилися в широкому русі Whole-of-Society-Approach в рамках кампанії #SGs united, а також спільні зусилля уряду, профспілок, публічних осіб.

Фінансова допомога держави теж відіграє помітну роль. Відповідно до рішення уряду кожен житель Сінгапуру старше 21 року отримає 600 сінгапурських доларів ($ 417). Підтримку отримують компанії в сфері туризму і транспорту, які найбільше постраждали в результаті спалаху захворювання. Влада також розглядає можливість допомоги суміжним галузям в разі, якщо вони понесуть серйозної шкоди.

Важливим кроком влади Сінгапуру стало виділення 6,4 млрд сінгапурських доларів ($ 4,6 млрд) для боротьби з коронавірусів і підтримки економіки. Ще 800 млн сінгапурських доларів ($ 575 млн) буде виділено міністерству охорони здоров’я на боротьбу з поширенням пандемії, а  5,6 млрд сінгапурських доларів піде на підтримку бізнесу та споживачів( дані Bloomberg).

Гроші отримає і бізнес. Влада пообіцяла компенсувати квітневі витрати на зарплату. За різними оцінками, на все це знадобиться близько $ 2,9 млрд, які будуть взяті з резервного фонду.

Також буде безкоштовним двотижневе перебування на карантині в державному ізоляційному центрі. І, мабуть, найголовніше. На весь час перебування на карантині або ж в лікарні роботодавець повинен зберегти зарплату своєму співробітникові.

Розуміючи, що для деяких компаній це буде непростим завданням, уряд вирішив виплачувати підприємствам за кожного відсутнього працівника по 100 сінгапурських доларів ($ 72) на добу. Таку ж суму отримає людина, яка зареєстрована як індивідуальний підприємець.