Інтерв’ю Володимира Ставнюка журналу People.ua.
2019-09-09
Державна інноваційна фінансово-кредитна установа запрошує до співпраці!
2019-09-09

Відбулась робоча зустріч із засновником стартапу Discoperi Alex Bond

Голова правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Володимир Ставнюк зустрівся із засновником стартапу  Discoperi Олександром Бондаренком.

Стартап Discoperi розробляє пристрій для запобігання аварій System EYE. Пристрій аналізує ситуацію на дорогах в режимі реального часу, визначаючи потенційно небезпечні ситуації і ризикованих водіїв. Система дозволяє автомобілістам обмінюватися інформацією про загрози.
Олександр Бондаренко розповів як з’явилася ідея створення стартапу. Одного разу з сім’єю Олександр ледь не потрапив у ДТП. Згодом він розробив технологію, яка має вберігати людей від автомобільних аварій. Підприємець почав думати про те, що в сучасному світі не вистачає технології, яка би попередила ризик аварії. Так з’явився його стартап.
Володимир Ставнюк розповів про діяльність Державної інноваційної фінансово-кредитної установи та експериментального проекту  Фонд підтримки винаходів Мінекономрозвитку – першого Фонду в історії незалежності України який надає фінансову підтримку для стартапів, винаходів, корисних моделей та промислових зразків. Під час зустрічі Володимир Ставнюк зазначив: “При запуску Фонду ми побачили слабкі місця і маємо можливості на наступний 2020 рік внести поправки в діяльність Фонду для мінімізації ризиків та конструктивної допомоги Держави стартапу на ранній стадії.
Система Discoperi, яку створили українці, є пристроєм «інтернету речей», що поєднує алгоритми штучного інтелекту та хмарну платформу обробки даних. За допомогою технології blockchain система гарантує повну конфіденційність та захист зібраних даних про ситуацію на дорозі.
Олександр Бондаренко поділився формулою успіху Discoperi, взлетами, падіннями та наявними ризиками. “Необхідно шукати, вчитися, пробувати, творити, робити – саме такі дії будуть продукувати нову культуру. Можливо не вийде з першого разу, але потрібно пробувати знов і знов і так без кінця до досягнення мети. З падінь варто робити правильні висновки. Якщо ти впертий, навіть невдача дасть тобі позитивний урок!” -зазначив Олександр Бондаренко.

Для власників ідей, стартапів, проектів, натхненників, раціоналізаторів цитуємо Пітера Тіля.
“Кожен власник стартапу для себе має дати відповіді на наступні питання: Яка цінність інновації? Що конкретно я можу зробити? Чи не робить це вже хтось інший?
Перше питання вказує на існуючі відмінності між бізнесом і науковим світом. У науковому світі гріх номер один – це плагіат, а не банальність. Більшість інновацій там – речі самодостатні, хоч вони можуть не мати жодної практичної користі. У бізнесі не так: нікому не потрібен результат, який не має практичної цінності.
Друге питання дозволяє переконатися, що ви дійсно можете вирішити проблему, і це все не порожня балаканина.
Ну і по-третє, про що часто забувають, це важливість бути першопрохідцем. Якщо ні – ми опинимося всього лише імітаторами, що копіюють інших …
Можна переінакшити ці запитання і зібрати їх в одне: «З якою вашої істиною погоджується невелика меншість?», або бізнес-версія цього питання: «Яка вартісна компанія ще не створена?».
Якщо у Вас є відповіді на ці питання подавайте заявку на участь у конкурсному відборі Фонду підтримки винаходів Мінекономрозвитку –https://idea.difku.gov.ua/ часу залишилось до 30 вересня 2019 р
Бажаємо успіхів та перемог!